24 Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

W niedzielę 25.06.2023 roku w Świnicach Warckich odbył się 24. Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, w którym uczestniczyło 10 orkiestr z powiatu łęczyckiego, w tym orkiestra działająca w naszej OSP. Nasi instrumentaliści wykonali trzy utwory: „Marsz Strzelców”, „Radioactive” – arr. Paul Murtha oraz „Eye of Tiger” – arr. Johnnie Vinson. Nasi muzycy otrzymali puchar oraz Sakshorn Altowy Es. Ostatni utwór w koncercie naszej orkiestry gościnnie uświetnił swoim występem zespół taneczny „Jagódki”.

   

Zespół taneczny powstał w 2021 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Świnicach Warckich, pod skrzydłami Instruktor Żanety Wielgus. Dotychczas dzieci przedstawiały się jako “Magic Kids” , ale od dnia 25.06.2023 działają pod nazwą “Jagódki”. Dzieci tańczą do muzyki pop, a także mają za sobą debiut we wspólnym występie z Orkiestrą Dętą Świnice Warckie.

Jagódki są chętne do pracy na scenie, kochają występować dla wspaniałej publiczności i do każdego występu sumiennie się przygotowują, aby dać publiczności swoją wspaniałą energię.

Zapraszamy serdecznie na kolejne występy.

Przegląd orkiestr był także okazją do świętowania pierwszej rocznicy Koła Gospodyń Wiejskich w Świnicach Warckich, tego samego koła, które tak wspiera naszą jednostkę podczas organizacji uroczystości strażackich. Przewodnim tematem przygotowanych przez Koło potraw była dziczyzna. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom z KGW pierwszej rocznicy istnienia.