Strażacka lekcja plenerowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świnicach Warckich.

W miniony piątek mieliśmy ogromny zaszczyt poprowadzić lekcję plenerową dla przedszkolaków oraz uczniów
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich. Ogromną radość sprawia nam współpraca z dziećmi oraz bardzo cieszy nas fakt, że na przestrzeni ostatnich lat zainteresowanie strażą pożarną wśród naszych milusińskich nie maleje.

Lekcja podzielona była na trzy różne etapy.

W pierwszej kolejności zapoznaliśmy uczniów z zasadami zgłoszeń pod numer alarmowy 112. Następnie mieli oni okazję posłuchać, poznać, dotknąć wszystkie sprzęty i urządzenia schowane w skrytkach naszego MANa. Lekcja nie mogła się odbyć również bez wejścia do kabiny wozu strażackiego.

Dzięki naszej współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć podnośnik hydrauliczny – pojazd specjalny, który większość z nich widziała jedynie na zdjęciach. Pojazd zaprezentował się statycznie – ze względów bezpieczeństwa dzieci mogły wejść do “kosza” jedynie z poziomu ziemi i przy zgaszonym silniku. Mimo to, sam moment rozkładania się podnośnika do pozycji pracy zrobił na małych gościach ogromne wrażenie.

W trzecim punkcie uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy i sprawdzić jak trzyma się wąż strażacki z wodą. Żeby nie było jednak zbyt łatwo, musieli trafiać w stojące kilka metrów dalej pachołki.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie i wspólną organizację przedsięwzięcia.

Cała przyjemność po naszej stronie.

Ps: Prezent który otrzymaliśmy od uczniów, już wisi na głównej ścianie w naszej remizie strażackiej 🙂