GCBA – powrót do podziału bojowego.

Po ponad trzech latach, z dniem wczorajszym wrócił do podziału bojowego ciężki samochód GCBA 9,6/24 Jelcz Hydromil. Remont samochodu obejmował między innymi naprawę sprzęgła, układu pneumatycznego i hamulcowego, spawanie zbiornika na wodę, wspomaganie kierownicy, napędu autopompy, oświetlenia obrysowego, wymianę płynów eksploatacyjnych. Koszty remontu zostały pokryte ze środków pozyskanych podczas prowadzenia akcji Szczepimy się z OSP, wkład własny OSP oraz dotacja z Gminy Świnice Warckie. Przygotowując samochód do włączenia do podziału bojowego we własnym zakresie druhowie wykonali naprawę armatury wodnej, podłączenie radiostacji, wstawienia nowego fotela kierowcy, żaluzji chłodnicy, dopompowanie kół oraz ich dokręcenie, prace porządkowe w kabinie. W planach mamy między innymi wymianę tapicerki kabiny samochodu, wstawienie nowego fotela dowódcy, oświetlenie LED przedziału autopompy. Składamy podziękowania wszystkim druhom, którzy poświęcili swój czas na prace związane z przygotowaniem samochodu do włączenia w podział bojowy.