18.05.2022r. Przedszkolaki z wizytą w naszej remizie

W dniu dzisiejszym odwiedzili naszą strażnicę niecodzienni goście – dzieci z Przedszkola Gminnego oraz oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnicach Warckich. W trakcie wizyty przedszkolakom przedstawiliśmy zasady pracy strażaka podczas udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, elementy składowe ubioru strażaka. Największe wrażenie w śród młodego pokolenia wywarł pokaz samochodów oraz sprzętu będącego na ich wyposażeniu. Każde odwiedziny młodego pokolenia w perspektywie czasowej może przynieść zaszczepienie „bakcyla” potrzeby niesienia pomocy innym ludziom i zaowocuje wstąpieniem w przyszłości w poczet druhów naszej OSP. Zapraszamy ponownie, drzwi naszej remizy stoją otworem dla chcących zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków-ochotników oraz sprzętem będącym na naszym wyposażeniu.