Pierwsze zdarzenia w 2022 roku.

08.01.2022- godzina 16.01-wyjazd alarmowy dwóch zastępów – GBA oraz GBARt – do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Głogowiec. Osoba zgłaszająca, przejeżdżająca autostradą A2, na wysokości 312km, zauważyła pożar domu.  Po dojeździe zastępów, informacja nie została potwierdzona, a zgłoszenie zostało potraktowane jako fałszywe.

 

 

10.01.2022 – godzina 16.52- wyjazd alarmowy zastępu GBARt do pożaru sadzy w kominie w jednym z domów w naszej miejscowości.

Po dotarciu pierwszego zastępu przystąpiono do oddymienia pomieszczeń, oraz do usunięcia pozostałości materiałów palnych z pieca. Jednocześnie używając kamery termowizyjnej sprawdzono temperaturę całego przewodu kominowego, oraz sprawdzono pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla ( CO ). Niebezpieczeństwo zostało w porę zażegnane.  Mieszkańcy opuścili mieszkanie przed naszym przybyciem, nie wymagali pomocy medycznej.

W działaniach brały udział jeszcze zastępy z JRG PSP W ŁĘCZYCY.