Statystyka zdarzeń w 2021 roku.

2021 rok już za nami, więc czas na jego podsumowanie. 

Pierwsza akcja w ubiegłym roku miała miejsce 10. stycznia w miejscowości Chorzepin i dotyczyła pomocy Ratownictwu Medycznemu. Szczęśliwie obyło się bez osób poszkodowanych.

Mijający rok to rekordowa ilość wyjazdów w naszej historii, bo aż 79. Dla porównania w roku 2014 wyjeżdżaliśmy 39 razy. W tym miejscu podkreślamy, że dla nas duża ilość wyjazdów to nie jest powód do dumy. Doskonale wiemy o tym, że każde nasze wezwanie to czyjaś osobista tragedia i ogromne problemy.

2021 rok to wręcz ogromna ilość zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz likwidacją kokonów owadów błonkoskrzydłych. 

W ubiegłym roku braliśmy udział również w kilku ćwiczeniach, między innymi były to ćwiczenia Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego ( WOO ) w miejscowości Łowicz, gdzie jako część Kompanii Gaśniczej “Kutno” uczyliśmy się zapobiegać powodzi, poprzez szybkie rozstawianie rękawów przeciwpowodziowych.

Poniżej przedstawiamy statystyki wyjazdów oraz druhów ratowników zaangażowanych w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. To właśnie dzięki ich poświęceniu zawsze niesiemy pomoc na czas, nawet pracując całe noce przy długotrwałych akcjach ratowniczych. Na koniec krótka galeria zdjęć z ubiegłego roku.

Straż Pożarna to przede wszystkim ludzie, dla których straż to część ich życia.

 

Skutki silnych wiatrów

Ćwiczenia WOO – Łowicz 2021

Wypadek – Świnice Warckie-Kolonia

Pożar samochodu- autostrada A2

Po akcji, czas na doprowadzenie sprzętów do stanu gotowości.