8 Września- Ćwiczenia Wojewódzkie w Łowiczu

W dniu dzisiejszym, odbyły się ćwiczenia Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego w Łowiczu.

Nasza jednostka jest częścią Kompanii Gaśniczej “KUTNO”, w skład której wchodzą 4 plutony. Pluton gaśniczy nr2, do którego należymy to 3 zastępy  OSP  z terenu powiatu Łęczyckiego ( Świnice Warckie, Góra Świętej Małgorzaty, oraz Piątek) oraz jeden zastęp z JRG PSP w Łęczycy.

O godzinie 5.00 na terenie jednostki PSP w Łęczycy uformowaliśmy z w/w jednostkami Pluton 2 i udaliśmy się do punktu koncentracji sił i środków w Kutnie, gdzie o godzinę 7.00, wraz z innymi Plutonami informowaliśmy Kompanię Gaśniczą, która udała się do Łowicza do punktu przyjęcia sił i środków – REDUTA 

Tematyką szkolenia były działania przeciwpowodziowe. 

Zadaniem plutonów było podwyższenie korony wałów przeciwpowodziowych na rzece Bzura, oraz skonstruowanie zapór przeciwpowodziowych.

Do bazy wróciliśmy po godzinie 17.