Strażacy na zakupach.

W ostatnich dniach, dzięki ogromnym staraniom naszych druhów jak i ogromnemu wsparciu ze strony Urzędu Gminy w Świnicach Warckich, udało się zakupić dla naszej jednostki kilka sprzętów, które pomogą nam w prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych. 

 

Doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt służący ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska (II edycja) to program priorytetowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który został zaplanowany na 2020 rok.

Na początku roku Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Świnicach Warckich złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach wyżej wymienionego programu, który został pozytywnie rozpatrzony i na przełomie października i listopada tego roku mogliśmy cieszyć się z nowego sprzętu w murach i na samochodach naszej OSP.

Z przekazanych nam środków finansowych zakupiliśmy:

4 szt. aparat powietrzny nadciśnieniowy FENZY aeris X-PRO

4 szt. butla kompozytowa OPTI PRO

4 szt. maska OPTI PRO

4 szt. sygnalizator bezruchu i temperatury SUPER PASS II

8 szt. wąż tłoczny W 52/20 ŁA – model WP

5 szt. wąż tłoczny W 75/20 ŁA – model WP

1 szt. stojak hydrantowy podwójny B/BB 2×75

1 szt. uniwersalne narzędzie ratownicze dielektryczne Halligan Tool 91cm

1 szt. wentylator oddymiający mgłowy PH-VP450

1 szt. drabina przenośna ratownicza

1 szt. zestaw podkładów i klinów do stabilizacji typ A

3 szt. rękawice SAFE GRIP III

 

Cały sprzęt został zakupiony w P.H.U POŻ-POL z Poznania.

Wartość zakupionego sprzętu wyniosła 43.750 złotych, z czego 80% czyli 35.000 złotych to dofinansowanie zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i 20% tj. 8.750 złotych dzięki wsparciu finansowemu Gminy Świnice Warckie.

Za przyznane dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi, wsparcie finansowe z U.G. w Świnicach Warckich oraz fachowe doradztwo Pana Damiana Eitnera z P.H.U POŻ-POL, składamy serdeczne podziękowania.

 

uniwersalne narzędzie ratownicze dielektryczne Halligan Tool 91cm

rękawice SAFE GRIP III

stojak hydrantowy podwójny B/BB 2×75

sygnalizator bezruchu i temperatury SUPER PASS II

wentylator oddymiający mgłowy PH-VP450

wąż tłoczny W 52/20 ŁA – model WP

wąż tłoczny W 75/20 ŁA – model WP

zestaw podkładów i klinów do stabilizacji typ A

 

Dodamy w tajemnicy że to jeszcze nie koniec niespodzianek w tym roku 🙂