11 Październik, wypadek w Stemplewie.

11.10.2019, godzina 10.20, wyjazd alarmowy zastępu GBA do wypadku komunikacyjnego w miejscowości Stemplew. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Fiat, z autem ciężarowym marki Scania. W wyniku zdarzenia poszkodowany został mężczyzna w wieku 41 lat, który z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Nasze działania polegały na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych Lucas, oraz wyznaczeniu lądowiska dla Helikoptera HEMS z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Siły i środki:

  • OSP ŚWINICE WARCKIE-Jeden zastęp (GBA)
  • OSP LEŹNICA MAŁA – Jeden zastęp (GBA)
  • JRG PSP ŁĘCZYCA -Cztery zastępy 
  • LPR
  • ZRM
  • POLICJA