14 września, poważny wypadek na A2, śmigłowiec w akcji.

14.09.2019, godzina 14.12, wyjazd alarmowy zastępu GBA do wypadku drogowego na autostradzie A2 na 308km w kierunku Poznania. 

Kierujący motocyklem uderzył bariery oddzielajace kierunki ruchu. W wyniku czego, jego pasażerka została poważnie poszkodowana. Kobieta została przetransprtowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z podejrzeniem urazu kręgosłupa oraz miednicy. 

Siły i srodki:

OSP ŚWINICE WARCKIE 

JRG PSP ŁĘCZYCA 

JRG PSP PODDEBICE 

OSP WARTKOWICE 

 

Jednocześnie o dużym szczęściu mogą mówić poszkodowani. Już przed naszym dojazdem, jako pierwszego zastępu służb ratowniczych, na miejscu wypadku, jako świadkowie znaleźli się para lekarzy, strażacy z PSP oraz Wojsko. 

Lekcja dla innych: od czasu zgłoszenia, do czasu przybycia pierwszych służb ratowniczych mija kilka minut, bardzo cennych minut od ktorych wiele zależy. W tym przypadku zachowanie świadków zasługuje na wielkie DZIĘKUJEMY.!!