27 lipca, pożar traw, oraz wypadek na autostradzie.

Godzina 13.37, wyjazd alarmowy zastępu GBA do pożaru traw przy ulicy Dworcowej w Świnicach Warckich.

Spłonęło około 20m2 traw. 

Powrót do bazy o godzinie 14.10

Godzina 14.57, wyjazd alarmowy zastępu GBA do wypadku drogowego na autostradzie A2, 311 km w kierunku Łodzi. Autem podróżowała 4 osobowa rodzina, pochodzenia Litewskiego, na codzień mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Szczęśliwie nic im się nie stało. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, i udzieleniu wsparcia psychicznego uczestnikom wypadku. Z tego tytułu najmłodsza podróżująca dziewczynka otrzymała od naszych kolegów z PSP w Poddebicach pluszowego misia strażaka, co napewno pozwoliło jej szybciej przestać się bać.

Następnie pomoglismy podróżującym zorganizować pomoc drogową, gdyż dla nich samych, bez znajomości języka Polskiego było to niemalże niewykonalne.

 

Sily i środki:

 

OSP ŚWINICE WARCKIE 

OSP WARTKOWICE

PSP PODDEBICE 

PSP KOŁO 

POLICJA

SŁUŻBA AUTOSTRADOWA

ZESPÓŁ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO 

 

Działania zakończyliśmy o 16.36