Wizyta w OSP Gąbin.

Wczesnym rankiem 30 grudnia 2018 roku wybraliśmy się do Gąbina, pięknego miasteczka  w województwie mazowieckim, w południowej części powiatu płockiego.

Naszym celem była wizyta w tamtejszej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej a powodem obejrzenie jednego z ich wozów strażackich. Mówimy tu o samochodzie marki MAN TGS 41.460, w zabudowie PUH Stolarczyk, typ: GCBA 11/68, moc: 460 KM, napęd: 8×8, ilość miejsc: 6 (1+1+4), zbiornik wodny: 11 000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego: 1 100 litrów, autopompa 6800 dm3 na  niskim ciśnieniu + wysokie ciśnienie, to póki co jedyny w Polsce tego typu wóz w garażach Straży Pożarnej, tych Ochotniczych jak i Państwowych. Samochód na razie pozostaje w sferze naszych marzeń, choć pierwsze kroki ku ich spełnienia zostały już podjęte.

Dziękujemy druhom z OSP Gąbin za umożliwienie odwiedzenia ich jednostki oraz zaznajomienie z ich „malutką maszyną”.